Sharp Sharp LC-50LE450 50" HD PAL NTSC LED TV
Are you experiencing difficulties Buying/Ordering this product online? See how to shop here.
₦175,000.00 Original price was: ₦175,000.00.₦170,000.00Current price is: ₦170,000.00.
Key Features
  • Brand :Sharp
  • Model number : LC50LE458X
  • Resolution : 1080 ×1920 Pixel
  • Display Size in Inches : 50 Inches
  • Picture Definition : Full HD
  • USB Slots 2.0 : 1 Ports
CHECK CURRENT PRICE ON TEMU
Category: Sharp TV Tag: Temu
  • Description
Description
>>>- -Advertisement- -<<<
image
Display
Screen Size (Diagonal)50″ (127 cm)
USA Compatible?Can show USA NTSC Video through HDMI, RCA or Component Ports
Pixel Resolution1920 x 1080
Dual Voltage?Yes, Auto 100-240 Volts
VideoVideo SystemPAL-B/G, PAL-D/K, PAL-I, NTSC-M, SECAM-K1, SECAM-B/G, SECAM-D/K, NTSC 4.43, PAL 60Hz, PAL, SECAMFull HD?Yes, 1080pBuilt-In Tuner Type?PAL (Foreign) & SECAM (Foreign) OnlySpeakerSound8 W x 2 = 16 WInputs/Outputs1 x Digital audio out
1 x PC input
2 x HDMI input
1 x Headphone (3.5mm mini socket) (Shared Analog audio out)