Sharp 32" HD LED TV - LC32LE185M
Are you experiencing difficulties Buying/Ordering this product online? See how to shop here.
₦65,000.00 Original price was: ₦65,000.00.₦57,000.00Current price is: ₦57,000.00.
Key Features
  • LCD Panel: 32” WXGA Panel
  • Resolution: 1,366 x 768
  • Video Colour System: PAL, SECAM, NTSC 3.58, NTSC 4.43, PAL 60
  • TV Function: TV Receiving System (Analogue):  PAL-B/G, -D/K, -I, SECAM-B/G, -D/K, -K/K1
  • Terminals;
  • Video in: 1
  • Component in:  1 (Shared with video in)
  • HDMI: 1
  • Analogue Audio out:  1
  • USB: 1
  • Power Requirement: 110-240V, 50/60Hz
  • Power Consumption: 46W
  • Dimensions (WxHxD): Without stand (mm):  739 x 440 x 93
  • With stand (mm):  739 x 482 x 174
CHECK CURRENT PRICE ON TEMU
Category: Sharp TV Tag: Temu
  • Description
Description
>>>- -Advertisement- -<<<
Features
  • 32 Inch Narrow Bezel LCD Screen
  • WXGA (1,366 x 768) LCD Panel with LED backlight
  • High rate BL control: AquoMotion Lite 200/240Hz
  • Good for high-speed movie: Eagle View
  • 1 HDMI and MHL terminal for simple connection with AV equipment and Smartphone
  • Photo Frame Mode for enjoyment viewing photo
  • Super Eco Mode for environment-friendly
  • Easy Colour Adjustment mode
  • Enjoy TV viewing by using USB for Music, Photos and Movie
  • More convenient with Reminder feature
  • Antenna Booster
>>>-----Advertisement-----<<<
Views: 2
Related products
  • -54% Sharp 32 Inch LED HD - TV
    Sharp 32 Inch LED HD – TV
    ₦140,000.00 Original price was: ₦140,000.00.₦64,000.00Current price is: ₦64,000.00.
    CHECK CURRENT PRICE ON TEMU
  • -24% Sharp 32'' HD LED TV LC-32LE185M(Japan Technology)
    Sharp 32” HD LED TV LC-32LE185M(Japan Technology)
  • -29% Sharp 32"INCHES DIGITAL LED TV FULL HD+FREE WALL BRACKET
    Sharp 32″INCHES DIGITAL LED TV FULL HD+FREE WALL BRACKET
  • -25% Sharp Full LED TV LC-32LE185M