Sharp Full LED TV LC-32LE185M
Sharp Full LED TV LC-32LE185M
Are you experiencing difficulties Buying/Ordering this product online? See how to shop here.
₦80,000.00 Original price was: ₦80,000.00.₦59,999.00Current price is: ₦59,999.00.
Key Features
  • Sound Reflect Design
  • Rich detail and superb stereo imaging
  • Super ECO Mode
  • Optimized energy efficient screen display
  • HDMI terminal for effortless digital connectivity with AV equipment
  • Enjoy TV viewing by using USB for Music, Photos and Movie
  • Photo Frame Mode for enjoyment viewing photo
  • Convenient operation with Reminder feature
CHECK CURRENT PRICE ON TEMU
Category: Sharp TV Tag: Temu
  • Description
Description
Model NameLC-32LE185M
Cabinet ColourBlack
DisplayScreen Size (Diagonal)32 (81.28cm)
Resolution (dots)WXGA (1,366 x 768)
Backlight SystemLED
Receiving SystemTV Receiving System (Analogue)PAL-B/G, -D/K, -I, SECAM-B/G, -D/K, -K/K1, NTSC-M
Video Colour SystemsPAL, SECAM, NTSC 3.58, NTSC 4.43, PAL 60
PictureNoise Reduction●
Antenna Booster●
AudioOutput Power5W x 2
Stereo SystemNICAM /A2, BTSC for Philippine
Surround●
ConveniencesUSB Video Player / Photo Viewer / Music Player● / ● / ●
Photo Frame Mode●
Sleep Timer●
Reminder●
Easy Colour Adjustment Mode●
ConnectivityVideo in1
HDMI1
Analogue Audio out1
Headphone1+ 1 (Service only)
USB1
OthersPower SupplyAC110V-AC240V/50/60Hz
Power Consumption36W
Dimensions without stand (mm) (WxHxD)732 x 450 x 75
Dimensions with stand (mm) (WxHxD)732 x 464 x 144
Net Weight without stand (kg) (approx.)4.7
Net Weight with stand (kg) (approx.)4.9
Views: 3
>>>- -Advertisement- -<<<
Related products
  • -37% Sharp TV 32inch Sharp Television And DSTV With One Month Subscription
    Sharp TV 32inch Sharp Television And DSTV With One Month Subscription
    ₦120,000.00 Original price was: ₦120,000.00.₦75,270.00Current price is: ₦75,270.00.
    CHECK CURRENT PRICE ON TEMU
  • -15% Sharp 24'' HD LED TV LC-24LE185M(Japan Technology) + Free Wall Mount
    Sharp 24” HD LED TV LC-24LE185M(Japan Technology) + Free Wall Mount
  • -3% Sharp Sharp LC-50LE450 50" HD PAL NTSC LED TV
    Sharp Sharp LC-50LE450 50″ HD PAL NTSC LED TV
  • -15% Sharp 24 Inches LED FULL HD Television