Sharp 40 INCH HD LED TV LC-40LE185M(Japan Technology)
Are you experiencing difficulties Buying/Ordering this product online? See how to shop here.
₦105,000.00 Original price was: ₦105,000.00.₦89,000.00Current price is: ₦89,000.00.
Key Features
  • Sound Reflect Design
  • Rich detail and superb stereo imaging
  • Super ECO Mode
  • Optimized energy efficient screen display
  • HDMI terminal for effortless digital connectivity with AV equipment
  • Enjoy TV viewing by using USB for Music, Photos and Movie
  • Photo Frame Mode for enjoyment viewing photo
  • Convenient operation with Reminder feature
CHECK CURRENT PRICE ON TEMU
Category: Sharp TV Tag: Temu
  • Description
Description
Take your viewing to a whole new level with the Sharp 40-Inch LC-40LE185M LED HD TV With USB (Video) Port. The LED backlit Sharp AQCUOS 40inch TV enables high contrast ratio and brighter colours, and offers many ways to view your content, thanks to USB video . Get the Sharp 40Inch LC-40LE185M online from Jumia at the best price.
>>>- -Advertisement- -<<<
Views: 11
Related products
  • -54% Sharp 32inch HD LED - TV
    Sharp 32inch HD LED – TV
    ₦130,000.00 Original price was: ₦130,000.00.₦60,000.00Current price is: ₦60,000.00.
    CHECK CURRENT PRICE ON TEMU
  • -29% Sharp 32-Inch HD Multi-System LED TV PLUS USB Video LC-32LE265M - Black
    Sharp 32-Inch HD Multi-System LED TV PLUS USB Video LC-32LE265M – Black
  • -6% Sharp 32-Inch SHarp TV - Black