Samsung 49" 4K UHD Curved Smart TV - 49NU7300 Series 7 2019 Model
Are you experiencing difficulties Buying/Ordering this product online? See how to shop here.
₦250,000.00 Original price was: ₦250,000.00.₦227,500.00Current price is: ₦227,500.00.
Key Features
  • 49″ UHD TV
  • 4K TV
  • HDMI 3
  • USB 2
  • Smart TV
  • Screen Curvature: 4,200R
  • PQI (Picture Quality Index): 1400
  • UHD Dimming
  • PurColor Technology
  • Clean Cable Solution
  • HDR10+
  • Auto Depth Enhancer
CHECK CURRENT PRICE ON TEMU
Category: Samsung Curved TV Tag: Temu
  • Description
Description
>>>- -Advertisement- -<<<
Certified True 4K UHD
See more details with HDR10+
PurColour
>>>-----Advertisement-----<<<
UHD Dimming
Auto Depth Enhancer
Elegantly curved
Slim Design
An intelligent way to enjoy the smart TV
Content Sync & Share
Features:
  • 49″ UHD TV
  • 4K TV
  • HDMI 3
  • USB 2
  • Smart TV
  • Screen Curvature: 4,200R
  • PurColor Technology
  • Clean Cable Solution
  • HDR10+
About the Brand
Views: 3
Related products
  • -10% Samsung 65'' UHD 4K Smart Curved TV+ Free DSTV Decoder-65Mu7350
    Samsung 65” UHD 4K Smart Curved TV+ Free DSTV Decoder-65Mu7350
    ₦710,000.00 Original price was: ₦710,000.00.₦638,000.00Current price is: ₦638,000.00.
    CHECK CURRENT PRICE ON TEMU
  • -9% Samsung 65" UHD 4K Curved Smart TV 65NU7300 Series 7 NEW MODEL
    Samsung 65″ UHD 4K Curved Smart TV 65NU7300 Series 7 NEW MODEL
  • -1% Samsung 55 Curved Smart TV 55M6300 Series 6
    Samsung 55 Curved Smart TV 55M6300 Series 6
  • -17% Samsung 49 INCH SMART CURVED TV