LG 55" Inch Gallery OLED Cinema 3D Art Frame Smart TV - 55EA8800
Are you experiencing difficulties Buying/Ordering this product online? See how to shop here.
₦850,000.00 Original price was: ₦850,000.00.₦810,000.00Current price is: ₦810,000.00.
Key Features
  • Dual Speaker & Dual Woofer
  • OLED TV
  • Gallery Mode App
  • 8.3 Million Sub-Pixel Color
  • Frame Canvas Speaker
  • Picture Wizard II:
  • Speaker System: 3 Way 10 Speaker
  • Speaker Output: 100W Total Output Power
  • 3D Type: FPR (Passive)
  • 3D to 2D/2D to 3D
  • 3D Depth Control
  • Wi-Fi® Built-In
  • Dual Speaker & Dual Woofer
  • Gallery Mode App
  • 8.3 Million Sub-Pixel Color
  • Frame Canvas Speaker
  • 4 HDMI
  • 3 USB
  • 3D Glasses: F360 (Includes 2 pair), F420 (Includes 2 pair)
CHECK CURRENT PRICE ON TEMU
Category: LG TV Tag: Temu
  • Description
Description
>>>- -Advertisement- -<<<
Canvas Speaker
Infinite Contrast
Absolute Motion Clarity
>>>-----Advertisement-----<<<
Perfect Viewing Angle
Gallery Mode
Comfortable 3D
2D to 3D Conversion
SmartShare™
Views: 9
Related products
  • -8% LG 55'' UHD 4K SMART SATELLITE TV+Magic Remote-55UK6400PVC
    LG 55” UHD 4K SMART SATELLITE TV+Magic Remote-55UK6400PVC
    ₦260,000.00 Original price was: ₦260,000.00.₦239,800.00Current price is: ₦239,800.00.
    CHECK CURRENT PRICE ON TEMU
  • -13% LG 32" DIGITAL LED TV -32LK500
    LG 32″ DIGITAL LED TV -32LK500
  • -5% LG 55''SUPER UHD 4K SMART SATELLITE TV+MAGIC REMOTE-55SK7900
    LG 55”SUPER UHD 4K SMART SATELLITE TV+MAGIC REMOTE-55SK7900
  • -8% LG 55" Full HD OLED Smart Digital TV - 55C8 With Magic Remote