LG 42" LED HD TV 42LF551V {BUILT IN SATELLITE RECEIVER} {AUTHENTIC}
Are you experiencing difficulties Buying/Ordering this product online? See how to shop here.
₦180,000.00 Original price was: ₦180,000.00.₦170,000.00Current price is: ₦170,000.00.
Key Features
42LF551V
  • LG GAME TV
Virtual Surround   Metallic DesignSmart Energy SavingMotion Eco Sensor
CHECK CURRENT PRICE ON TEMU
Categories: LG 42 Inch Led TV, LG Plasma TV 42 inch Tag: Temu
  • Description
Description
  • Attachments
  • Tags
LG LED TV 42LF551V
plusExpand all
minusDISPLAY MODULE
>>>- -Advertisement- -<<<
    Device    LED
    Resolution    1920×1080
    Screen Size (cm)    42
    BLU Type    Direct
minusBROADCASTING SYSTEM
    Terrestrial    DVBT/T2
    Satellite    DVBS2
minusVIDEO
    Triple XD Engine    Yes
    Active Noise Reduction    Yes
    Dynamic Clear White    Yes
    Real Cinema 24P    Yes
minusAUDIO
>>>-----Advertisement-----<<<
    Speaker System    2.0Ch Speaker System
    Audio Output    10W
    Sound System    Virtual Surround
    Clear Voice II    Yes
    Optical Sound Sync    Yes
minusUSB
    Divx (SD/HD/Plus HD)    DivX HD
minus
Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
JACK PACKS (INPUT & OUTPUT) TV – SIDE
    USB 2.0    1
    HDMI    2
Views: 126
Related products
  • -3% LionRock 22 KVA Soundproof Diesel Generator LRP22 - Yellow
    LionRock 22 KVA Soundproof Diesel Generator LRP22 – Yellow
    ₦3,125,000.00 Original price was: ₦3,125,000.00.₦3,037,390.00Current price is: ₦3,037,390.00.
    CHECK CURRENT PRICE ON TEMU
  • -3% FG Wilson 30 KVA Soundproof Diesel Generator P33 - White/Blue
    FG Wilson 30 KVA Soundproof Diesel Generator P33 – White/Blue
  • -11% LG Full HD 1080p LED TV - 43" Class (42.5" Diag) 43LK500
    LG Full HD 1080p LED TV – 43″ Class (42.5″ Diag) 43LK500
  • -8% Generations Mikano 20kva Soundproof Generator