Hisense 32 INCH FUL HD LED TV WITH WALL BRACKET-32N2176H
Are you experiencing difficulties Buying/Ordering this product online? See how to shop here.
₦85,000.00 Original price was: ₦85,000.00.₦55,000.00Current price is: ₦55,000.00.
Key Features
  • 12 Months Warranty
  • Screen Size: 32″
  • Screen Type: LED
  • Screen Resolution: Full HD 1920 x 1080 pixels
  • Connectivity: HDMI: 2, USB: Yes x2, AV Input (Audio & Video
CHECK CURRENT PRICE ON TEMU
Category: Hisense TV Tag: Temu
  • Description
Description
>>>- -Advertisement- -<<<
Full HD 1080p
Enhanced Color Imaging
USB Digital Media Player
SPECIFICATIONS
Display
  • Screen Size: 32″ Screen Measured Diagonally
  • Screen Type: LED
  • Screen Resolution: Full HD 1920×1080
Features
>>>-----Advertisement-----<<<
  • 100 Hz Refresh Rate
  • Enhanced Color Imaging
  • D-LED TV
  • Digital Media Technology (HI-DMP)
  • Digital Media Player (Hi-DMP)
Digital Multimedia Player
  • Play back multiple audio & video files from external USB storage
  • Music Playback
  • Display Photos
  • Video Playback
Reception System
  • Auto Tune Setup Wizard: Yes
  • AV Colour Sytem: PAL/NTSC/SECAM
Audio
  • MAX Audio Output (RMS): 8w X2
  • Sound Equalizer: 5 Band
Terminals
  • HDMI: 2
  • USB: Yes x2
  • AV Input (Audio & Video): 1
  • AV Output (Audio & Video): 1 (Video Only)
  • Component Input (YPbPr): 1
  • Headphone (3.5 mm): 1
  • RF Tuner: 1
  • VGA Input: 1
Views: 33
Related products
  • -2% Hisense Led Tv 32"
    Hisense Led Tv 32″
    ₦59,000.00 Original price was: ₦59,000.00.₦58,000.00Current price is: ₦58,000.00.
    CHECK CURRENT PRICE ON TEMU
  • -17% Hisense 43" Full HD LED Television -2 HDMI, 1 USB DIVX,1 AV ,Black,Free Bracket 43N2176
    Hisense 43″ Full HD LED Television -2 HDMI, 1 USB DIVX,1 AV ,Black,Free Bracket 43N2176
  • -5% Hisense 43 Inch Eco Friendly USB Movie TV + Wall Bracket
    Hisense 43 Inch Eco Friendly USB Movie TV + Wall Bracket
  • -8% Hisense 50''Smart UHD 4K TV + Free Wall Bracket-50A6103UW 2018\2019