Elepaq 12 KVA Key Start Generator SV22000E2
Are you experiencing difficulties Buying/Ordering this product online? See how to shop here.
₦192,000.00 Original price was: ₦192,000.00.₦169,500.00Current price is: ₦169,500.00.
Key Features
  • Model: SV22000E2
  • Brand: Elepaq
  • AC Frequency: 50 Hz
  • Starting Capacity: 12.0KVA
  • Running Capacity: 11.5KVA
  • Alternator Type: Brushless, self exciting, synchronous, 2-pole, 100% Copper Enameled Wire
  • Voltage Regulation: 220V
  • Phase: Single Phase
  • Engine Type: GX200, Max 6.5HP, 4-stroke single cylinder, OHV, air cooled
  • DC Output (HP/ KW): 12V/8.3A
  • Starting System: Electric / Recoil (Manual)
  • Fuel: Petrol
  • Fuel Tank Capacity: 25L
  • Battery: Yes
  • Tyres: Yes
  • Noise Level @ 7 Meters: 82 dB
  • Dimensions (LxWxH): 820*520*560
  • Weight: 101KG
CHECK CURRENT PRICE ON TEMU
Category: Elepaq Generator Tag: Temu
  • Description
Description
Elepaq 12.0KVA Generator SV22000E2
>>>- -Advertisement- -<<<
  • Model: SV22000E2
  • Brand: Elepaq
  • AC Frequency: 50 Hz
  • Starting Capacity: 12.0KVA
  • Running Capacity: 11.5KVA
  • Voltage Regulation: 220V
  • Phase: Single Phase
  • DC Output (HP/ KW): 12V/8.3A
  • Fuel: Petrol
  • Fuel Tank Capacity: 25L
  • Battery: Yes
  • Tyres: Yes
  • Weight: 101KG
Views: 15
Related products
  • -19% Elepaq SV2200 1.3KVA Manual Start Generator - Yellow
    Elepaq SV2200 1.3KVA Manual Start Generator – Yellow
    ₦49,399.00 Original price was: ₦49,399.00.₦39,998.00Current price is: ₦39,998.00.
    CHECK CURRENT PRICE ON TEMU
  • -9% Elepaq Elepaq 2.8KVA Manual Start Generator
    Elepaq Elepaq 2.8KVA Manual Start Generator
  • -14% Elepaq 1.8KVA Generator -ELE3200S
    Elepaq 1.8KVA Generator -ELE3200S
  • -4% Elepaq 4.5KVA Long Coil Manual Start Generator - SV6800